Hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať

pour wine visitor drinkPoznáte to. Prídete na návštevu k známym, vyzúvate sa, vyzliekate kabát a už je vám ponúknutý pohárik vína či štamperlík niečoho ostrejšieho. Klobúk dole tým, čo odolajú. Usadíte sa, prehodíte pár slov na zvítanie a už máte naliaty druhý pohárik. Realita je taká, že alkohol je bežnou súčasťou spoločenského bytia, pomáha „prelomiť ľady“ a nachvíľu sa odreagovať od každodenných povinností a starostí. Vie však aj potrápiť, najmä na druhý deň. Preto je dobré, keď sa na takýto spoločenský večer pripravíte. Ako na to?

Voda a elektrolyty

Počas dňa pite viac vody ako obvykle, ideálne si do nej primiešajte dennú dávku elektrolytov. Pojem elektrolyty poznajú najmä športovci a ľudia, ktorí majú aktívny životný štýl - sú to životne dôležité minerály ako sodík, draslík, horčík či vápnik.  Možno nie ste športovci a možno máte pasívnejší spôsob života. No ak sa vyberiete raz za čas na oslavu, večierok či svadbu, väčšinou sa obávate nasledujúceho rána, pretože potrebujete naplno fungovať (ísť do práce, starať sa o deti alebo len nechcete pretrpieť tzv. deň po opici). Príjem elektrolytov počas dňa vie telo hydratovať natoľko, že je lepšie pripravené na večernú dehydratáciu alkoholom. 

Jedlo je dôležité

party food alkohol drinkĎalším vhodným opatrením pred požitím alkoholu je skonzumovať kvalitné jedlo. Nie je nič horšie, ako dostať do tela toxíny na lačný žalúdok. Užitočné vie byť ovocie aj zelenina, keďže obsahujú dosť vody, ktorá bude telu po prehýrenej noci tak chýbať. Okrem konzumácie týchto zdravých živín sa odborníci zhodujú v tom, že prísun bielkovín a tukov vie taktiež spomaliť vstrebávanie alkoholu. Nájdete ich napríklad v mäse, rybách, vajciach či syroch.

Preventívny Myrkl

V neposlednom rade môžete využiť unikátne kapsuly Myrkl. Pochádzajú zo švédskej firmy DeFaire Medical a stojí za nimi 30 ročný výskum. Je to čisto prírodný a vegánsky výživový doplnok, ktorý odbúrava až 70% alkoholu v priebehu prvej hodiny od požitia.

To znamená, že ak si dáte napríklad jedno poldeci 40 percentného alkoholu, vďaka Myrklu sa vám do krvného obehu dostane len 6 mililitrov čistého alkoholu namiesto 20. Vaše telo sa preto bude musieť popasovať s menším množstvom alkoholu, než aký ste reálne vypili.

Napriek týmto odporúčaniam je stále najlepší spôsob, ako sa vyhnúť rannej opici, neprehnať to s alkoholom. Je preto dobré piť s rozumom (a s Myrklom).

Na zdravie!😊